Akrilik Cami Halısı Neden Daha Ucuz?

Akrilik Cami Halısı Neden Daha Ucuz?

Camilerimizde kullandığımız, ibadetlerimizin daha konforlu olmasını sağlayan cami iç mimarisinin önemli bir parçası, elemanı olan cami halıları, önemli bir kültür gereci şeklinde de anılmalıdır. Salt işlevsellik açısından halıları değerlendirmeyi uygun bulmuyoruz. Bununla birlikte halıların belirli bir tarihsel dokuyu da arkalarından getirdiklerini söylemeliyiz. Ayrıca cami gibi tarihsel önemi olan yapılara uygunluk konusunda da halı tercihlerinde bir şart aranmalıdır.

Bugün çok sayıda farklı halı modelleri bulunur. Bu modeller birbirlerinden çeşitli özellikleriyle ayrılırlar. En başta yapıldıkları malzemeler burada etkili bir konudur. Boyut olarak, desenlerin yerleşimiyle ya da renk konusunda kullanılmakta olan yöntemleriyle ayrışmaktadırlar. Kısacası birçok konu açısından modeller farklılıklar göstermektedirler. Akrilik cami halısı da yine bu detayların içerisinde yer alan bir konu başlığıdır.

Akrilik modelinin cami halısı fiyatları içerisinde çok daha düşük olduğunu biliyoruz. Bu durum birçok kişinin, neden daha ucuz olduğunu sorgulamasına sebebiyet vermiştir. Sizlerle birlikte akrilik üretim olan modellerin neden ekonomik modeller olduğunu birtakım maddelerle açıklığa kavuşturmak istiyoruz:

  • Akrilik üretim olan modeller sentetik yapıda olan malzemelerden üretilmişlerdir. Doğal değildir.
  • Akrilik üretimde desen kullanımı yün halıdaki kadar detaylı bir işlemi talep etmemektedir.
  • Akrilik üretimde kimyasal maddelerin kullanımı sebebiyle daha hızlı bir üretim işlemi vardır. Maliyet düşüktür.
  • Akrilik halıların geri dönüşümleri mümkün olduğundan, daha düşük maliyetlerle sağlanması söz konusudur.

Benzer Yazılar

Tüm bunlar devlet desteği ile!

Tüm bunlar devlet desteği ile!

Haluk Levent sonunda dayanamadı

Haluk Levent sonunda dayanamadı

Tek şart ile kabul etti…

Tek şart ile kabul etti…

BAĞIŞ KUTUSU DOLDU…

BAĞIŞ KUTUSU DOLDU…

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.