Bayanlar İçin Ek Gelir

Bayanlar İçin Ek Gelir

Bayanlar arasında ek gelir elde etmek için el işi meslekler edinmek son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Ahşap boyama, takı yapma derken son olarak cam boncuk yapma modası başladı. Ev hanımları arasında ek gelir elde etme merakı her zaman olmuştur. Örgü örerek, ahşap boyayarak, takı yaparak ve daha bir çok farklı yolla gelir elde etmek için çalışırlar. Bu hobilerin arasına son zamanlarda bir yenisi eklendi. Cam boncuk yapma merakı ev hanımları arasında yeni yeni gelişen bir merak. Cam boncuk yapmanın bir ileri adımı bardak ve vazo yapmaya kadar gider. Bayanlar bu ürünleri yaparak internetten satabilmektedirler. Bu da internetten para kazanma için bir başka yoldur. Bayanların ev ekonomisine katkı sağlamak için çalışması sıkça gördüğümüz bir durum, bununla birlikte ek gelir elde etmek için ise el işine başvurmalarını çok sık görürüz.

Ellerinden geldikçe, belli eğitimlerde alarak en azından mutfak masraflarına çıkarmak için çalışırlar. Belediyelerde bu konuda bayanlara oldukça destek vermektedir. Hobi ve meslek edinme kursları belediyeler tarafından ücretsiz verilir. Bu kurslarda malzemeler belediye tarafından karşılanır ve üretilin ürünler satılarak bayanlar gelir elde etmiş olurlar. Kermeslerde uygun fiyatlı satılan bu ürünler tamamen el ürünü oldukları için çok fazla talep görürler. Özellikle cam ürünler son zamanlarda çok fazla talep görür. Cam işçiliği diğer hobiler kadar kolay değildir. Belediye bu alana yeni yönelmiştir. Bu sebeple henüz tam olarak gelişememiş bir sektördür. Fakat belediyelerde bu boncukların üretimi için özel odalar ve özel aletler bulunmaktadır.

Bu odalar için gerekli bütçe ise belediye tarafından sağlanır. Bu bütçeler ya satılan ürünler ile yada belediyenin artan bütçesinin bu alana yönlendirilmesi ile yapılır. Bu şekilde para yararlı bir yere yönlendirilmiş olur ve bayanlar da ek gelir elde etmiş olurlar. Belediyenin bayanların ek gelir elde edebilmesi için böyle bir girişimde bulunmasını çok duyarlı bir hareket olarak görüyorum. Genel olarak gönüllü eğitimcilerden oluşan bu kurslar bayanlar için oldukça faydalı olur. bu sayede bayanlarda meslek edinmiş olurlar.

Benzer Yazılar

Firma Rehberi

Firma Rehberi

Güvenilir Hile Satışı

Güvenilir Hile Satışı

Hile Satın Alma Sitesi

Hile Satın Alma Sitesi

Sosyal Medya Paneli Hizmetleriyle Etkileşim Kazan

Sosyal Medya Paneli Hizmetleriyle Etkileşim Kazan

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.