Burun Estetiği Riskleri Var Mıdır?

Burun Estetiği Riskleri Var Mıdır?

Kuşkusuz her operasyon için riskten bahsedebiliriz. Konu Bişektomi , meme büyütme, dudak dolgunlaştırma gibi estetik operasyonları olunca tabii ki daha çok ilgi çekiyor. Çünkü hastalar, olası bir görünüm bozukluğundan endişe duyuyorlar. Böyle bir süreç ile karşılaşmaktan korkuyorlar. Çok da haklılar. İstenilen görünümü elde etmek isterken daha kötü ve istenmeyen bir görünüme sahip olmayı kim neden istesin?

Bu yazımız içerisinde kapalı burun estetiği olmak isteyen bireylere seslenmek istiyoruz. Operasyon öncesindeki yaşadıkları heyecana yönelik birtakım risk araştırmaları yaptıklarını tahmin edebiliyoruz. Bu süreçten geçmeyen hasta yoktur. Sizler için de burun ameliyatlarından sonrasında karşılaşabileceğiniz riskleri derlemek istedik. Amacımız sizleri korkutmak değil, olasılık dahilinde olabilecek birtakım istenmeyen durumları konuya dahil etmektir.

Burun estetiği operasyonları, kesinlikle zorlayıcı bir süreçtir. Cerrahların en çok zorlanabildikleri operasyonlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden mutlaka deneyimli bir cerrahın ellerine kendinizi ve burnunuzu emanet etmelisiniz. Aksi halde aşağıda sayabileceğimiz olasılıklardan bir veya birkaç tanesini yaşama konusunda olasılığınızı artırmaktan başka bir şey yapmamış olacaksınız. Peki, burun estetiği operasyonu riskleri genel olarak nelerdir?

  • Kan damarlarındaki çatlamalar sebebiyle oluşabilecek kalıcı denebilecek küçük yaralar ve kırmızı noktalar
  • Estetik açıdan operasyonun ele alınıp hiçbir şekilde fonksiyonel tarafının dikkate alınmamasından oluşan revizyon burun estetiği ihtiyacı
  • Şişme ve morarma gibi geçici sorunlar
  • Uyuşma sorunları ve göz altlarında morluk oluşması

Benzer Yazılar

Gamze Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gamze Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bursa Otel Spa Rezervasyon

Bursa Otel Spa Rezervasyon

Lazer Tedavisi Sonuçları

Lazer Tedavisi Sonuçları

Uzun Ömürlü Protez Saç Uygulamaları  Oscar Hair’de

Uzun Ömürlü Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair’de

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.