Diyabetten kurtulmanın yolu…

Diyabetten kurtulmanın yolu…

Bana tavsiye edilen bu organik çay sayesinde diyabetten bundan sonra kurtuldum.İncir yaprakları, kandaki glükozu astrenjan ve düzenleyici bilhassari ile doğuya özgü deva tariflerinde oldukca iyi bilinir, bu yüzden diyabetin organik tedavisine takviye olarak fazlaca önemli bir yer kaplar.Muhtemelen insanların bir çok incir ağaçlarının çok faydalı gıdalara dahil olduğunu bilmiyordur. Fakat bu faydayı yalnızca oldukca leziz ve sağlıklı meyvesi vermez, ilaveten yaprakları da sağlığımız amacıyla son derece değerlidir.

İNCİR YAPRAKLARI VE DİYABETİ

İncir yaprakları yüksek oranda naturel insülin ihtiva eder, bu yüzden yaprağını tüketmek, insülin enjekte etme ihtiyacını azaltır. Şeker hastalığı – diyabet olanlar amacıyla harika organik bir metot olabilir.İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?İncir Yaprakları Çayı: Üç incir yaprağını yarım litre suda koyun ve 15 dakika kayntın. İçme suyu olarak kullanın, bir ay arasında neticeleri görmeye başlayacaksınız.
Bu çayın iyi geldiği diğer kullanım alanları:

Trigliseritlerin düzeyinin düşürülmesinde incir yaprakları:İncir yaprakları vücuttaki trigliseritlerin civarını düşürür, bundan kaynaklı derli toplu olarak tüketilmesi icap eder; bu da kalp krizi ve obeziteyi önler.

Ülsere karşı incir yaprağıÜlser karşısında iyi bir deva olarak; incir yapraklarını çiğneyin ve meydana çıkan suyu yutun.
İncir bolca lif içerirİncir, en fazlaca lif sahibi olan meyvelerden bir tanesidir bu amaçla onu tüketmek sindirim sistemine faydalı olacaktır. Öte taraftan, bedenimizin hazım sistemini süratlendirdiği amacıyla, obez insanların ya da kilo vermek isteyenlerin de tüketmesi önerilir. Aynı vakitte kabızlığa karşı mücadele eden natural bir müshildir.

Bronşit:İncir yapraklarıyla, bronşit, astım ve diğer teneffüs yollu rahatsızlıkları amacıyla evde hazırlanabilecek iyi bir tedavi olacaktır.Kan basıncıLif, önemli oranda potasyum kaynağı olup, bununla birlikte kan basıncını test altına alabilecek mineral yuvasıdır, bu yüzden bu meyveyi hipertansiyon hastalarının da tüketmesi önerilir.

Çalışmalar incirlerin antioksidan özelliğe haiz olduğunu göstermiştir. Vücuttaki bu bileşenlerin artmasını sağlamak amacıyla her gün iki orta boy kuru incir tüketin.Kemik Değerleri Yoğunluğuİncir ilaveten bedenimiz amacıyla iyi bir kalsiyum kaynağıdır ve kemik yoğunluğunu da destekler. Kemikleri güçsüzleştiren idrar kanalıyla atılan kalsiyum kaybını önler. Bu özelliği ile de kemikleri büyük ölçüde büyülenen menapoza girmiş bayanların bilhassa tüketeceği önemli bir meyve durumuna gelir.O zaman, bu lezzetli meyveyi gündelik beslenmemize dahil etmeye başlıyoruz. Mutlu olun vebu meyve ve yapraklarından vücudunuzun yararlanın.

Kaynak:sakaryatvhastanesicom

Önceki Sayfa Dönmek İçin Tıklayın...

Benzer Yazılar

Tüm bunlar devlet desteği ile!

Tüm bunlar devlet desteği ile!

Haluk Levent sonunda dayanamadı

Haluk Levent sonunda dayanamadı

Tek şart ile kabul etti…

Tek şart ile kabul etti…

BAĞIŞ KUTUSU DOLDU…

BAĞIŞ KUTUSU DOLDU…

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.