E-2 Vizesi Nedir?

E-2 Vizesi Nedir?

Dünya genelinde pek çok ülkenin vatandaşı için geçerli olan E- 2 vizesi iş insanlarının yatırımlarında son derece önemli bir yere sahip olmaktadır.

E-2 vizesi ticari anlaşmalı olan ülkelerin vatandaşlarının kullanabildiği ve önemli olan yatırımcı vizesi olarak bilinmektedir. Ülkemiz ile Amerika arasında olan ticaret anlaşması olduğundan dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes bu vize için başvuru yapabilir. E- 2 vizesi sahibi olan kişiler Amerika da yatırım yapma karşılığında ülkede oturma izni ve ticaret yapabilme hakkına sahip olacaklardır.

Vize Almak İçin Başvuru

İnsanların yurt dışına rahatlıkla çıkabilmeleri için gerekli olan ve resmi kurumlardan alınan izin belgesine vize denilmektedir. Vize başvurusu yapmak için her ülkenin kendine özgü kuralları bulunmaktadır. Bu belgeyi almak için yapılan başvurular konsoloslukta bulunan görevlilerden oluşan komisyonun yaptığı inceleme sonrasında cevap bulmaktadır. Yapılan inceleme sonrasında başvuru yapan kişilere 5 ya da 15 gün içinde geri dönüş yapılmaktadır. Genel olarak ABD en çok tercih edilmektedir. Özellikle ticaret amaçlı vatandaşlar ülke girişler için vize başvuruları yapmaktadır.

EB 5 Vizesi Nedir?

Dünyanın her yerinden insanlar hem seyahat hem de ticaret yatırımları için ilk olarak ABD’yi tercih etmektedirler. Bunun için çok önemli olan vize çeşitleri arasında en uygun seçenek için başvuru yapılması gerekir. Göçmen vizesi çeşitleri içinde yer alan ve ABD’de yatırım yaparak devamlı olarak oturma izni almak isteyenler için EB 5 vizesi nedir en uygun vize türü olmaktadır. Bu tarz vizenin alınabilmesi için ülkede yeni bir iş kurmak, devlet tarafından onaylanan projeye yatırım yaparak ya da bulunan bir iş yer alma şartı ile EB 5 vizesi almak şansı çok daha fazla olacaktır.

Benzer Yazılar

İngiltere’de Yaşam İçin Danışmanlık

İngiltere’de Yaşam İçin Danışmanlık

İşinizde Sağlık ve Güvenlik Ayrıcalığı

İşinizde Sağlık ve Güvenlik Ayrıcalığı

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nereden Alınır?

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nereden Alınır?

Rusya’da Rusça Dil Okullarının Sağladığı Eğitim Programları

Rusya’da Rusça Dil Okullarının Sağladığı Eğitim Programları

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.