Evinizde çok fazla karınca varsa, tamamen yok etmek için bu numaraları deneyin!

Evinizde çok fazla karınca varsa, tamamen yok etmek için bu numaraları deneyin!

Normalde çöpün kokusu, birikmiş çok şey olduğunda ilk algılanan kokudur. Yardımcı olabilecek şeyse zaman zaman çöp tenekesine biraz karbonat koymaktır.

Her ne kadar sürekli hatırlamak zorunda olmadığınız bir seçenek istiyorsanız, biraz pamuk en iyi araçtır. Bir pamuk parçasını uçucu yağla kaplayın ve çöpü koymak için torbayı koymadan önce kovanın dibinde bırakın.

Yine de, karıncaların evinizi işgal etmesini önleme konusunda başarılı olamadıysanız, onları yok etmek için bu önerileri izleyin!

Tarçın

Bu küçük hayvanlar, inanılmaz kokularıyla dikkat çekiyor ve tarçın kokusu tam olarak onların favorisi değil. Sadece bir bardak suya bir çay kaşığı tarçın yağı ekleyin.

Karışımın bir kısmını bir parça pamukla karıncaların normalde dolaştığı yerlere biraz yayın. Karıncalar yok olana kadar işlemi tekrar edin.

Ayrıca küçük tarçın tüplerini girişlere veya pencerelerin yanına koyabilir veya karışımı bir sprey şişeye döküp görür görmez üzerlerine püskürtebilirsiniz.

Sirke

Sirke, karıncalar için de tatsızdır. Ayrıca oldukça ucuz ve iyi bir seçenek olduğu için kullanışlıdır. Önceki karışımda da önerdiğimiz gibi, bir sprey şişesi alın ve aynı oranda su ve sirke ile doldurun.

Az miktarda limon ekleyin, sallayın ve tüm yollara biraz püskürtün. Tamamen kurtulana kadar her gün biraz püskürtün.

Boraks

Boraks, pestisitlerin büyük bir bölümünde kullanılmaktadır. Toz halinde veya renksiz kristal tuz olarak satın alabilirsiniz.

Bazı süpermarketlerde ve ayrıca eczanelerde de satılmaktadır. Bu karışım için öok fazla malzemeye ihtiyacınız yok; bir bardak ılık suya iki yemek kaşığı boraks ve yarım bardak şeker ekleyin ve biraz pamuk alın.

Karışımı emmesi için birkaç parça pamuk kullanın ve bunları karıncaların en işlek yerlerine veya girişlerin ve kapı çerçevelerinin yakınına yerleştirin.

Önceki Sayfa Dönmek İçin Tıklayın...

Benzer Yazılar

Bu deterjanı evinizde bulundurmayın…

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün

TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRAN OLAYDA YENİ GELİŞME!

TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRAN OLAYDA YENİ GELİŞME!

Yaşananlardan sonra….

Yaşananlardan sonra….

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.