Göğüs Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Göğüs Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Göğüslerinde oluşan sarkmalar, şekillerinde olan bozulmalar ve gevşeme bütün kadınların korkulu rüyaları arasında yer almaktadır.

Gelişen teknolojinin tıp alanında yaptığı birçok yenilikle göğüs cerrahları artık daha da gelişmiş modern cihazlarla çalışmaktalar. Dolayısıyla meme estetiği önceki yıllara rağmen daha kolay ve rahat olabilmektedir. Operasyonlar 1ila2 saat arasında sürmektedir. Hasta yeni göğüslerine kavuşmaktadır.

Ülkemizde her yıl göğüs estetiği yaptıran bayanların sayısı bir önceki yıla oranla artmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise ülkemizin gelişmiş ülkeler seviyesinde estetik alanında ilerlemesidir. Estetik cerrahlarımızın yapmış olduğu göğüs meme estetiği ameliyatları ile bu alanlarındaki hasta memnuniyetleri ve başarılı ameliyatları yer almaktadır.

Göğüs estetiği yaptırmaya karar veren bir bayan göğüs estetik merkezlerine giderek uzman estetik cerrahına muayene olmaktadır. Yaşı, kilosu, kalça genişliği, omuz genişliği, göğüs kafesi genişliği, bel kalınlığı gibi birçok ölçümler yapılmak suretiyle hastanın bünyesine en uygun göğüs portresi oluşturulmaktadır. Sonrasında anestezi için yapılacak olan bir takım testler sonucunda hasta operasyon hazırlıklarına doktorunun beslenme diyetine uyarak başlamaktadır.

Ameliyat kesileri göğüs altından, meme ucundan, koltuk altından ve göbek deliği üzerinden girilerek silikon yerleştirilmektedir. Silikonlu göğüs dikleştirme ve toparlama estetiği olarak yapılan ameliyatlar sonunda hasta uyandığında göğüslerindeki farkı hemen görebilmektedir. Sağlıklı bir ameliyat eve ömür boyu kullanılacak bir göğüs estetiği için uygun cerrah seçimi çok önemidir. Meme estetiği diğer estetik operasyonlarına göre daha pahalı olmaktadır. Bunun nedeni ameliyat yeri, doktor ücreti, kullanılacak silikon ya da benzeri implant malzemesinin fiyatlarının fazla oluşundan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle hayatta bir kez yapılması hem maddi açıdan hem de bayanın psikolojik olarak sağlığı açısından önem arz etmektedir.

Ülkemizde göğüs estetik merkezleri ve bu merkezlerde hizmet veren çok değerli göğüs estetik cerrahları bulunmaktadır. Göğüslerindeki şekil bozukluklarından kurtulmak isteyen bayanların korkuları artık son bulmaktadır. Kendine güvenen, görüntüsüne ve sağlığına önem veren tüm bayanlar güvenle gidip göğüs estetik ameliyatlarını olabilmektedir. Sağlıklı, kendinden emin, ne istediğini bilen, güzelliğe ve estetiğe önem veren her bayanın hakkıdır güzel olmak ve güzel yaşamak. Güzel yaşayabilen bayanlar da zaten her zaman için çok daha iyi bir şekilde bir düzen kurabilirler ve istedikleri gibi de yaşayabilirler. Bunu yaparken de ne kadar özverili olduklarını açık bir şekilde görebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Gamze Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gamze Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bursa Otel Spa Rezervasyon

Bursa Otel Spa Rezervasyon

Lazer Tedavisi Sonuçları

Lazer Tedavisi Sonuçları

Uzun Ömürlü Protez Saç Uygulamaları  Oscar Hair’de

Uzun Ömürlü Protez Saç Uygulamaları Oscar Hair’de

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.