İzmir OSGB ve İş Güvenliği Sertifikaları

İzmir OSGB ve İş Güvenliği Sertifikaları

Fabrikalar, tersaneler gibi yüksek risk içeren çalışma ortamlarında personel sağlığı ve can güvenliği ön planda tutulmalıdır. Bu işyerlerinde 6631 numaralı İş sağlığı Güvenliği Kanunu gereğince iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorunludur. Tüm fabrika ve işyerlerinde asılı duran tabelalarda yazdığı gibi “önce iş güvenliği”. İş güvenliği uygulaması birçok kazanın ve can kayıplarının yaşanmaması için başlatılmış ve kısa zamanda olumlu sonuçlar alınmıştır.

İş güvenliği alanında birçok işyerine danışmanlık yapmakta olan İzmir osgb yetiştirdiği A,B,C sertifikalı iş güvenlik uzmanları ve iş yeri hekimleri ve sağlık personeli ile hizmet sunmaktadır. Ayrıca yine birçok işyerinde eğitim ve seminerler düzenlemektedirler. İş ve zaman kaybı olmadan tüm çalışan personel iş sağlığı ve güvenliği, yangın eğitimi, yangından korunma yolları, ilk yardım eğitimi, meslek hastalıklarından korunma yolları, elektrik kazaları ve alınacak tedbirler, taşıma ve depolamada güvenlik tedbirleri, iş yeri hijyeni, biyolojik ve kimyasal tehlikeler, hastalıklardan korunma yolları, iş gereçlerinin güvenli kullanımı, koruyucu melbusat kullanımı, tahliye ve kurtarma konulu eğitimler almaktadır.

Yasal mevzuatlara uygun olarak iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesi için sistematik bir şekilde çalışmalarda bulunan OSGB ler önemli başarılara imza atmaktadırlar. Bir daha içimizi burkan iş kazalarının ve büyük felaketlerin yaşanmaması için iş güvenliği uzmanı İzmir de birçok fabrika ve işyerlerinde çalışmakta iş güvenliği mevzuatlarını uygulamaktadır.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.