Şirketiniz İçin Geleneksel Pazarlama Mı Yoksa Dijital Pazarlama Mı?

Şirketiniz İçin Geleneksel Pazarlama Mı Yoksa Dijital Pazarlama Mı?

Günümüzün pazarlama dünyasında dönüp dönüp yanıtlanan sorular arasında yer alan ama her seferinde de mutlaka revize talep eden bir soru: geleneksel pazarlama mı yoksa dijital pazarlama mı? Bu yazımızda, Kıbrıs web tasarım bünyesinde barındırmakta olduğumuz dijital pazarlama anlayışını övüp geleneksel medya ve reklam anlayışını yermek istemiyoruz. Kesinlikle yazımızın içeriğini bundan uzaklaştıracağız. Daha çok, her iki alanı da kıyaslayarak, olumlu yönlerinden ve birinin diğerine kıyasla olan avantajlarından bahsedeceğiz.

Geleneksel pazarlama yönteminin avantajları

Araştırmalara göre, geleneksel pazarlama yöntemi ile pazarlanmakta olan ürünlerin akılda kalıcılığı dijital pazarlamaya kıyasla çok daha yüksek olmaktadır. Basit, akılda kalıcı reklam prodüksiyonlarının, tasarımlarının oluşturulması sebebiyle ve tabii ki çok daha kolay alan aracıların kullanılmasıyla birlikte (TV, radyo), müşteri kitlesini çekebilmek daha kolaydır. Akılda kalıcılık konusunda sayısal bir değer vermek gerekirse, ürünler %80 oranında hatırlanabilir olmaktadır. Buna karşın dijital pazarlama ile yapılmakta olan ürünler ise burada %45 gibi bir oranı sahiplenmektedir.

Dijital pazarlamanın avantajları

Dijital pazarlamada seçenek sayısı gerçekten de çok ama çok daha fazladır. Geleneksel reklam anlayışında kitle belirleme yöntemi pek mümkün değilken, Lefkoşa web tasarım hizmetlerimizle edineceğiniz dijital pazarlama yöntemlerimiz içerisinde müşteri kitlenize göre özel reklam içeriklerini üretmekteyiz. Sosyal medya ile entegrasyon sağlayacak olan Kıbrıs yazılım hizmetlerimizin varlığı sayesinde de, bazı durumlarda yazılı içeriklere önem veren bazı durumlarda ise video içeriklerinin bol olduğu reklam anlayışı ile müşteri kitlesini referans alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Benzer Yazılar

Tüm bunlar devlet desteği ile!

Tüm bunlar devlet desteği ile!

Haluk Levent sonunda dayanamadı

Haluk Levent sonunda dayanamadı

Tek şart ile kabul etti…

Tek şart ile kabul etti…

BAĞIŞ KUTUSU DOLDU…

BAĞIŞ KUTUSU DOLDU…

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.