TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRAN OLAYDA YENİ GELİŞME!

TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRAN OLAYDA YENİ GELİŞME!

smailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfının kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşında evlendirmesi sonucu bakanlık devreye girdi. İşin aslında çok daha vahim bir boyutu var. Bu da meclise taşınıdı…

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşında e-vlendirdiği ve ci-ns-el is-ti-smara uğramasına sessiz kaldığı iddiası kamuoyunun gündemine oturdu. Gümüşel’in kızı H.K.G., babasının kendisini 6 yaş-ındayken imam nikahıyla e-vlendirdiğini, çocukluğu boyunca her gün c-ins-el is-tisma-ra uğradığını söyledi.

6 YAŞ-INDA GELİNLİK GİYDİRİLMİŞ

Skandal olay, H.K.G.’nin şikayetiyle ortaya çıktı. Yıllarca evlendirildiği şahıs tarafından ci-n-sel is-tis-mara uğradığını ve 14 yaşında doğum yaptığını öne süren H.K.G.’ye 6 yaşında g-elinlik giydirildiği fotoğraflara ulaşıldı. Savcılık hazırladığı iddianamede, üç sanığın en az 27’şer yıl hapisle cezalandırılmalarını talep edildi. Ayrıca savcı, H.K.G’nin eşi Kadir İstekli için c-in-sel saldırı suçundan da ceza istedi. Baba Yusuf Ziya Gümüşel, anne Fatma Gümüşel ve İstekli şu an tutuksuz yargılanıyor.

HDP’Lİ VEKİLLERDEN SORU ÖNERGESİ

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz ve İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, konuyu TBMM gündemine taşıdı. Kaçmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a; Ersoy ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a soru önergesi yöneltti.

“ÇOCUK İS-TİS-MARINI MEŞ-RULAŞTIRMAYA YÖNELİK GİRİŞİMLERİ HATIRLATIYOR”

Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme..

Ayrıntılar Haberin Detayındadır… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN GÖRSELE DO/KUNUNUZ..

Haberin Devamı İçin Tıklayın...

Benzer Yazılar

Mardini’nin açıklaması

Mardini’nin açıklaması

Gelin adayı Hanife ve Eşi…

Gelin adayı Hanife ve Eşi…

İNTERNETTEN ALDIĞI ZAYIFLAMA İLACI HAYATINI KABUSA ÇEVİRDİ

İNTERNETTEN ALDIĞI ZAYIFLAMA İLACI HAYATINI KABUSA ÇEVİRDİ

Dudak Uçuklatan Ücret…

Dudak Uçuklatan Ücret…

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.