Yünden Yapılan Kumaş Türleri Nelerdir?

Yünden Yapılan Kumaş Türleri Nelerdir?

Ceketler, geniş kazaklar ve yelekler dokumadan dikilebilir ve bu nedenle %100 saf yünden yapılmış gerilmez yün kumaş. Kendinden desenli yün battaniyeler bile bu kumaşla çok güzel hale getirilebilir.

Dokuma Kumaş alanlar işleminden sonra kumaş boyları pürüzlendirilir. Bu boncuklama işleminin bir sonucu olarak, birçok ince yünlü tüy kumaşın yüzeyine ulaşarak iyi yalıtkan bir hava yastığı oluşturur. Yün kumaş sıcak, hafif ve kabarıktır. Yeni yün Almanya’dan geliyor ve burada da işleniyor. Eğirme, dokuma ve boyama işleri yapan tekstil şirketi çevreye zararlı kimyasallardan vazgeçiyor ve sadece formaldehit içermeyen, biyolojik olarak parçalanabilen yardımcı maddeler kullanıyor. Yıkama işleminde sabun kullanılır.

Lütfen dikkat: Kumaş ve renk başına minimum sipariş miktarı 50 cm’dir. Lütfen 10 cm’lik adımlarla sipariş verin. İadeyi mümkün olduğunca engellemek için, size karşılık gelen renklerde maksimum dört farklı kumaş kalitesine sahip kumaş numuneleri göndermekten mutluluk duyacağız.

Yün çamaşır Kumaş Alan.

Liflerinin doğası gereği yün, koku ve kiri zar zor emer. Yünlü giysileri gölgeli bir yerde havalandırmak çoğu zaman yeterlidir. Yünün özellikleri, “sevdikleri ve sevmedikleri” dikkate alındığında, yıkama sorunsuz bir şekilde mümkündür:

Yıkadıktan sonra nemli yün çamaşırları şekil vererek bir havlunun üzerine sererek kurutmalısınız.

Yün asitlere karşı duyarsızdır, ancak alkalilere karşı çok hassas tepki verir! Bu nedenle, doğru bileşim ve uygun pH değeri ile yün liflerine zarar vermeyen özel bir yün deterjanı kullanmak önemlidir. Lekeler en iyi safra sabunu ile çıkarılır. Ağır hizmet tipi ve hafif deterjanlar uygun değildir. Yumuşatıcı da kullanmayın ve lütfen yalnızca en düşük hızda (dakikada maksimum 600 devir) döndürün.

Kumaş Alan. Yün yıkama döngüsüne sahip çamaşır makineleri kesinlikle yünlü giysilere emanet edilebilir. Yünlü çevrimde 30 °C’ye kadar makinede yıkama ve yünlü deterjan konusunda iyi deneyimlerimiz oldu (lütfen yünlü ürünleri sadece kaynatma çevriminden hemen sonra değil, soğuk çamaşır makinesine koyun). 30°C’ye kadar yünlü programda makinede yıkarken, tamburun çok dolu olmadığından da emin olmalısınız.

Yün Kumaş Elde Nasıl Yıkanır?

30 °C’ye kadar (sadece ılık) elde yıkama, yalnızca aşağıdaki kriterlere uyduğunuz takdirde naziktir:

Yıkama ve durulama suyundaki büyük sıcaklık farkları, kuvvetli ovalama ve ovma ile uzun ıslatma süreleri yünün matlaşmasına ve liflerin zarar görmesine neden olur.

Yün kendi ağırlığının üçte birine kadar nemi emebilir. Bu nedenle, yünlü çamaşırlar yıkandıktan sonra kuru olduklarından çok daha ağırdır ve asarsanız bükülebilir.

Kumaş Alanlar. Yıkadıktan sonra nemli yünleri bir havlunun üzerine düz bir şekilde koyun ve şekil verin. Bir çamaşır ipi kullanmanız gerekiyorsa, etrafına bir havlu sarın. Bu, giysi üzerindeki baskı noktalarını önler. Yün ürünleri kurutma makinesine koymayın.

Benzer Yazılar

İndirimli Kanvas Tablo

İndirimli Kanvas Tablo

Online Tadilat Firmaları

Online Tadilat Firmaları

Hayaller Dükkanı Bebek Şekerleri

Hayaller Dükkanı Bebek Şekerleri

Gelinlik ile Makyaj ve Saç Uyumu

Gelinlik ile Makyaj ve Saç Uyumu

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.